Välkommen att bygga hus med Trivselhus i Östersund

När du ska bygga hus finns vi här för dig! Välkommen in på vårt kontor på Infanterigatan 26 i Östersund. Slå gärna en signal innan eftersom vi inte alltid är på plats. Vi kan också träffas på din tomt, eftersom den avgör vilken typ av hus du kan bygga.  Vi realiserar drömmen om ett skräddarsytt hus, byggt efter dina behov och innersta fantasier. När ni bygger ett Trivselhus får ni stöd och guidning från de första mötena till att ni flyttat in och börjat leva i ert nya hem. Det kan vara allt ifrån bankkontakter och bygglov till husdesign och byggnation. Vi hjälper er att välja hustyp och hur det ska placeras på tomten. Vilken stil och planlösning som passar er bäst. Våra arkitekter finns också till hands för att hjälpa er. Resultatet är ett skräddarsytt hem, skapat utifrån vad du och din familj älskar. Ert livsverk. Välkommen!

P.S. Fråga oss gärna mer om vårt systervarumärke Movehome!

Trivselhus i Östersund

Infanterigatan 26
831 32 Östersund
Tel 063-51 00 50

Öppettider
Kontoret är olika bemannat över dagen eftersom vi arbetar mycket ute på fältet. Besök oss gärna, men ring innan så har vi lättare att ge bästa service.
Våra telefontider är 08:00-16:30. Vi har lunch 12:00-13:00.

Låt oss berätta mer om möjligheterna med Trivselhus

Fyll i ditt namn, e-post och telefonnummer så återkommer vi.

Formuläret skickades

Tack!

Din intresseanmälan kommer skickas till Östersund
Stäng

Carina Malm Säljare

Tel 063-51 00 59

SMS 0733-60 09 59

carina.malm@trivselhus.se

Kristina Gillsberg Arkitekt

Tel 063-51 05 03

SMS 0730-47 80 01

kristina.gillsberg@trivselhus.se

Henrik Persson Byggledare

Tel 063-51 05 04

SMS 070-209 69 29

henrik.persson@trivselhus.se

Övrig personal i regionen

Sandra Canderblad Entreprenadsamordnare

Tel 013-16 62 74

SMS 070-275 76 25

sandra.canderblad@trivselhus.se

Jessica Elmersson Arkitekt

Tel 0383-208 72

SMS 072-248 51 58

jessica.elmersson@trivselhus.se

Anette K Schill Arkitekt

Tel 0383-208 42

SMS 073-818 49 52

anette.schill@trivselhus.se

Tomter, grupphus och visningshus

Tomt Grupphus Visning