Välkommen att bygga hus med Trivselhus i Kristianstad

Funderar du på att bygga nytt? Då finns vi här för dig i Kristianstad! Vårt kontor ligger på Östra Vallgatan 14, en bra mötesplats där vi träffas för att diskutera hur vi kan förverkliga just era husdrömmar. Eller möts vi på din tomt, eftersom det är den som avgör vilken typ av hus du kan bygga. Vi realiserar drömmen om ett skräddarsytt hus, byggt efter dina behov och innersta fantasier. Genom att guida dig hela vägen från idé till färdigt hem förverkligar vi ditt livsverk. Som er hustillverkare ger vi er stöd och guidning från de första mötena till att ni flyttat in och börjat leva i ert nya hem. Det kan vara allt ifrån bankkontakter och bygglov till husdesign och byggnation. Vi hjälper er att välja hustyp och hur det ska placeras på tomten. Vilken stil och planlösning som passar er bäst. Och vilket kakel ni vill ha i kök och badrum. Våra arkitekter finns också till hands för att hjälpa er. Resultatet är ett skräddarsytt hem, skapat utifrån vad du och din familj älskar. Ert livsverk. Välkommen!

P.S. Visste du att vi även bygger hus under varumärket Movehome?

Trivselhus i Kristianstad

Östra Vallgatan 14
291 31 Kristianstad
Tel 044-12 27 20

Öppettider
Mån-Fre 08.00-16.30

Kontoret är olika bemannat över dagen eftersom vi arbetar mycket ute på fältet. Besök oss gärna, men ring innan så har vi lättare att ge bästa service.

Låt oss berätta mer om möjligheterna med Trivselhus

Fyll i ditt namn, e-post och telefonnummer så återkommer vi.

Formuläret skickades

Tack!

Din intresseanmälan kommer skickas till Kristianstad
Stäng

Ola Jontoft Säljare

Tel 044-20 01 46

SMS 0768-33 16 24

ola.jontoft@trivselhus.se

Roger Sigrén Byggledare

Tel 044-30 01 49

SMS 0706-45 52 60

roger.sigren@trivselhus.se

Övrig personal i regionen

Fredrik Gunnarsson Arkitekt

Tel 040-20 82 73

SMS 072-237 38 53

fredrik.gunnarsson@trivselhus.se

Arne Hoffmann Byggledare

Tel 035-13 29 82

SMS 0722-35 35 78

arne.hoffmann@trivselhus.se

Lea Klaaborg Stubman Arkitekt

Tel 040-20 82 77

SMS 072-712 35 64

lea.klaaborg.stubman@trivselhus.se

Anna Norling Entreprenadsamordnare

Tel 042-19 48 71

SMS 0705-45 74 68

anna.norling@trivselhus.se

Henrik Qvarnström Arkitekt

Tel 040-20 82 72

SMS 070-278 05 98

henrik.qvarnstrom@trivselhus.se

Kaj Turesson Byggledare

Tel 040-20 82 75

SMS 0733-22 11 81

kaj.turesson@trivselhus.se

Marie Westher Teamledare Byggcenter

Tel 013-16 62 73

SMS 0701-90 01 48

marie.westher@trivselhus.se

Tomter, grupphus och visningshus

Tomt Grupphus Visning