Välkommen att bygga hus med Trivselhus i Stockholm

Vårt kontor finns på Sveavägen 159 i Stockholm, en central mötesplats där vi träffas för att diskutera hur vi kan förverkliga just era husdrömmar. Eller så kan vi mötas på din tomt, eftersom det är den som avgör vilken typ av hus du kan bygga. En annan möjlighet är vårt fina visningshus i Nacka, ett modernt hus fullt möblerat och skapat efter platsen det ligger på.

Vi realiserar drömmen om ett skräddarsytt hus, byggt efter dina behov och innersta fantasier. Genom att guida dig hela vägen från idé till färdigt hem förverkligar vi ditt livsverk. När ni bygger ett Trivselhus får ni stöd och guidning från de första mötena till att ni flyttat in och börjat leva i ert nya hem. Det kan vara allt ifrån bankkontakter och bygglov till husdesign och byggnation. Vi som hustillverkare hjälper er gärma att välja hustyp och hur det ska placeras på tomten. Vilken stil och planlösning som passar er bäst. Och vilket kakel ni vill ha i kök och badrum. Våra arkitekter finns också till hands för att hjälpa er. Resultatet är ett skräddarsytt hem, skapat utifrån vad du och din familj älskar. Ert livsverk. Välkommen!

P.S. Visste du att vi även säljer hus under varumärket Movehome?

Sveavägen 159, Box 23094
104 35 Stockholm
Tel 08-54 54 15 40

Öppettider
Mån-Tors 08.30-16.00
Fre 8.30-15.00
Lunchstängt alla dagar 12.00-13.00

Låt oss berätta mer om möjligheterna med Trivselhus

Fyll i ditt namn, e-post och telefonnummer så återkommer vi.

Formuläret skickades

Tack!

Din intresseanmälan kommer skickas till Stockholm
Stäng

Mona Lundbäck Säljare

Tel 08-54 54 76 64

SMS 0730-82 57 21

mona.lundback@trivselhus.se

Peo Lindholm Säljare

Tel 08-54 54 15 43

SMS 073-064 98 72

peo.lindholm@trivselhus.se

Christian Winqvist Säljare

Tel 08-54 54 76 66

SMS 0734-17 95 58

christian.winqvist@trivselhus.se

Andreas Berggren Säljare

Tel 08-54 54 76 62

SMS 0707-69 38 10

andreas.berggren@trivselhus.se

Pernilla Bennet Säljare

Tel 08-54 54 76 63

SMS 0702-63 77 97

pernilla.bennet@trivselhus.se

Robert Altinger Byggledare

Tel 08-54 54 76 68

SMS 070-772 88 12

robert.altinger@trivselhus.se

Carolina Andersson Administratör

Tel 08-54 54 70 37

SMS 072-532 63 08

carolina.andersson@trivselhus.se

Jessica Berglund Arkitekt

Tel 08-545 415 49

SMS 0725-368 384

jessica.berglund@trivselhus.se

Jonas Borgar Byggledare

Tel 08-54 54 15 44

SMS 0702-10 52 60

jonas.borgar@trivselhus.se

Cecilia Edberg Ritare

Tel 08-54 54 76 61

SMS 0768-03 41 48

cecilia.edberg@trivselhus.se

Mats Eriksson Byggledare

Tel 08-54 54 15 46

SMS 0702-28 68 63

mats.eriksson@trivselhus.se

Christina Franck Entreprenadsamordnare

Tel 08-54 54 70 34

SMS 0703-18 82 21

christina.franck@trivselhus.se

Jessica Hemning Säljare - Föräldraledig

Tel 08-54 54 15 47

SMS 0768-33 16 28

jessica.hemning@trivselhus.se

Anneli Johansson Projektsäljare

Tel 08-54 54 15 45

SMS 070-369 97 61

anneli.johansson@trivselhus.se

Jaana Leinonen Entreprenadsamordnare

Tel 08-54 54 70 31

SMS 0722-11 69 11

jaana.leinonen@trivselhus.se

Conny Liljegren Byggledare

Tel 08-54 54 70 33

SMS 0708-88 84 46

conny.liljegren@trivselhus.se

Göran Lundberg Byggledare

Tel 08-54 54 70 35

SMS 070-510 38 08

goran.lundberg@trivselhus.se

Caroline Marschall Entreprenadsamordnare

Tel 08-54 54 76 65

SMS 0725-66 42 72

caroline.marschall@trivselhus.se

Lennart Nettelbladt Byggledare

Tel 08-54 54 70 30

SMS 0708-52 22 93

lennart.nettelbladt@trivselhus.se

Charlotta Sabel Projektansvarig Säljare

Tel 08-54 54 70 39

SMS 0707-54 70 39

charlotta.sabel@trivselhus.se

Tomas Szorath Byggledare

Tel 08-54 54 70 36

SMS 0706-60 40 00

tomas.szorath@trivselhus.se

Jessica Wiberg Entreprenadsamordnare

Tel 08-54 54 76 67

SMS 070-269 24 76

jessica.wiberg@trivselhus.se

Therese Vidó Receptionist

Tel 08-54 54 15 40

therese.vido@trivselhus.se

Frida Åberg Arkitekt

Tel 08-54 54 70 38

SMS 0730-75 40 73

frida.aberg@trivselhus.se

Tomter, grupphus och visningshus

Tomt Grupphus Visning