Välkommen att bygga hus med Trivselhus i Malmö

Vårt kontor finns på Stora Varvsgatan 9C i Malmö, en central mötesplats där vi träffas för att diskutera hur vi kan förverkliga just era husdrömmar. Självklart kan vi även mötas på din tomt, eftersom det är den som avgör vilken typ av hus du kan bygga. En annan möjlighet är vårt fina visningshus i Höllviken, ett modernt hus fullt möblerat och skapat efter platsen det ligger på.

Vi realiserar drömmen om ett skräddarsytt hus, byggt efter dina behov och innersta fantasier. Genom att guida dig hela vägen från idé till färdigt hem förverkligar vi ditt livsverk. Som er hustillverkare ger vi er stöd och guidning från de första mötena till att ni flyttat in och börjat leva i ert nya hem. Det kan vara allt ifrån bankkontakter och bygglov till husdesign och byggnation. Vi hjälper er att välja hustyp och hur det ska placeras på tomten. Vilken stil och planlösning som passar er bäst. Och vilket kakel ni vill ha i kök och badrum. Våra arkitekter finns också till hands för att hjälpa er. Resultatet är ett skräddarsytt hem, skapat utifrån vad du och din familj älskar. Ert livsverk. Välkommen!

P.S. Visste du att vi även bygger hus under varumärket Movehome?

Trivselhus i Malmö

Stora Varvsgatan 9C
211 19 Malmö
Tel 040-20 82 70

Öppettider
Mån-Fre 08.00-16.30
Lunchstängt 12.00-13.00

Kontoret är olika bemannat över dagen eftersom vi arbetar mycket ute på fältet. Besök oss gärna, men ring innan så har vi lättare att ge bästa service.

Parkeringsmöjlighet finns på P-Huset Dockan, Hallenborgsgatan (tvärgata till S Varvsgatan)

Låt oss berätta mer om möjligheterna med Trivselhus

Fyll i ditt namn, e-post och telefonnummer så återkommer vi.

Formuläret skickades

Tack!

Din intresseanmälan kommer skickas till Malmö
Stäng

Per Larsson Säljare

Tel 040-20 82 76

SMS 0768-31 69 51

per.larsson@trivselhus.se

Ola Jontoft Säljare

Tel 044-20 01 46

SMS 0768-33 16 24

ola.jontoft@trivselhus.se

Jenny Piltofta Säljare

Tel 040-20 82 74

SMS 072-712 37 06

jenny.piltofta@trivselhus.se

Fredrik Gunnarsson Arkitekt

Tel 040-20 82 73

SMS 072-237 38 53

fredrik.gunnarsson@trivselhus.se

Lars Johansson Byggledare

Tel 040-20 82 78

SMS 070-868 68 58

lars.johansson@trivselhus.se

Lea Klaaborg Stubman Arkitekt

Tel 040-20 82 77

SMS 072-712 35 64

lea.klaaborg.stubman@trivselhus.se

Henrik Qvarnström Arkitekt

Tel 040-20 82 72

SMS 070-278 05 98

henrik.qvarnstrom@trivselhus.se

Kaj Turesson Byggledare

Tel 040-20 82 75

SMS 0733-22 11 81

kaj.turesson@trivselhus.se

Övrig personal i regionen

Arne Hoffmann Byggledare

Tel 035-13 29 82

SMS 0722-35 35 78

arne.hoffmann@trivselhus.se

Anna Norling Entreprenadsamordnare

Tel 042-19 48 71

SMS 0705-45 74 68

anna.norling@trivselhus.se

Roger Sigrén Byggledare

Tel 044-30 01 49

SMS 0706-45 52 60

roger.sigren@trivselhus.se

Marie Westher Teamledare Byggcenter

Tel 013-16 62 73

SMS 0701-90 01 48

marie.westher@trivselhus.se

Tomter, grupphus och visningshus

Tomt Grupphus Visning