Välkommen att bygga hus med Trivselhus i Karlstad

Funderar du på att bygga nytt? Då finns vi här för dig i Karlstad! Vårt kontor ligger på Blockgatan 11, en bra mötesplats där vi träffas för att diskutera hur vi kan förverkliga just era husdrömmar. Eller möts vi på din tomt, eftersom det är den som avgör vilken typ av hus du kan bygga. En annan möjlighet är vårt fina visningshus på Kartberget, ett modernt hus fullt möblerat och skapat efter platsen det ligger på. Vi realiserar drömmen om ett skräddarsytt hus, byggt efter dina behov och innersta fantasier. När ni bygger ett Trivselhus får ni stöd och guidning från de första mötena till att ni flyttat in och börjat leva i ert nya hem. Det kan vara allt ifrån bankkontakter och bygglov till husdesign och byggnation. Vi hjälper er att välja hustyp och hur det ska placeras på tomten. Vilken stil och planlösning som passar er bäst. Våra arkitekter finns också till hands för att hjälpa er. Resultatet är ett skräddarsytt hem, skapat utifrån vad du och din familj älskar. Ert livsverk. Välkommen!

P.S. Fråga oss gärna mer om vårt systervarumärke Movehome!

Trivselhus i Karlstad

Blockgatan 11
653 41 Karlstad
Tel 054-19 05 55

Öppettider
Kontoret är olika bemannat över dagen eftersom vi arbetar mycket ute på fältet. Besök oss gärna, men ring innan så har vi lättare att ge bästa service.

Låt oss berätta mer om möjligheterna med Trivselhus

Fyll i ditt namn, e-post och telefonnummer så återkommer vi.

Formuläret skickades

Tack!

Din intresseanmälan kommer skickas till Karlstad
Stäng

Jacob Krischel Säljare

Tel 0706-90 99 95

SMS 0706-90 99 95

jacob.krischel@trivselhus.se

Göran Krischel Säljare

Tel 054-19 05 55

SMS 070-606 06 46

goran.krischel@trivselhus.se

Övrig personal i regionen

Hans Drougge Byggledare

Tel 026-18 90 20

SMS 0708-12 27 26

hans.drougge@trivselhus.se

Jessica Elmersson Arkitekt

Tel 0383-208 72

SMS 072-248 51 58

jessica.elmersson@trivselhus.se

Anneli Jansson Entreprenadsamordnare

Tel 021-15 16 53

SMS 0725-05 65 80

anneli.jansson@trivselhus.se

Anette K Schill Arkitekt

Tel 0383-208 42

SMS 073-818 49 52

anette.schill@trivselhus.se

Seppo Mikkola Tingvall Byggledare

Tel 021-15 16 52

SMS 0706-72 67 88

seppo.tingvall@trivselhus.se

Tomter, grupphus och visningshus

Tomt Grupphus Visning