Välkommen att bygga hus med Trivselhus i Halmstad

Centralt beläget på Strandgatan i Halmstad ligger vårt kontor. Här kan vi mötas för att diskutera hur vi kan förverkliga just era husdrömmar. Självklart kan vi även träffas på din tomt, det är ju trots allt den som avgör vilken typ av hus du kan bygga.  Vi realiserar drömmen om ett skräddarsytt hus, byggt efter dina behov och innersta fantasier. När ni bygger ett Trivselhus får ni stöd och guidning från de första mötena till att ni flyttat in och börjat leva i ert nya hem. Det kan vara allt ifrån bankkontakter och bygglov till husdesign och byggnation. Vi hjälper er att välja hustyp och hur det ska placeras på tomten. Vilken stil och planlösning som passar er bäst. Våra arkitekter finns också till hands för att hjälpa er. Resultatet är ett skräddarsytt hem, skapat utifrån vad du och din familj älskar. Ert livsverk.

Välkommen – vi säljer även hus under varumärket Movehome.

Trivselhus i Halmstad

Strandgatan 4B
302 45 Halmstad
Tel 035-13 29 80

Öppettider
Kontoret är olika bemannat över dagen eftersom vi arbetar mycket ute på fältet. Besök oss gärna, men ring innan så har vi lättare att ge bästa service.

Låt oss berätta mer om möjligheterna med Trivselhus

Fyll i ditt namn, e-post och telefonnummer så återkommer vi.

Formuläret skickades

Tack!

Din intresseanmälan kommer skickas till Halmstad
Stäng

Dennis Lund Säljare

Tel 035-13 29 81

SMS 0734-19 41 95

dennis.lund@trivselhus.se

Arne Hoffmann Byggledare

Tel 035-13 29 82

SMS 0722-35 35 78

arne.hoffmann@trivselhus.se

Övrig personal i regionen

Fredrik Gunnarsson Arkitekt

Tel 040-20 82 73

SMS 072-237 38 53

fredrik.gunnarsson@trivselhus.se

Lea Klaaborg Stubman Arkitekt

Tel 040-20 82 77

SMS 072-712 35 64

lea.klaaborg.stubman@trivselhus.se

Anna Norling Entreprenadsamordnare

Tel 042-19 48 71

SMS 0705-45 74 68

anna.norling@trivselhus.se

Henrik Qvarnström Arkitekt

Tel 040-20 82 72

SMS 070-278 05 98

henrik.qvarnstrom@trivselhus.se

Roger Sigrén Byggledare

Tel 044-30 01 49

SMS 0706-45 52 60

roger.sigren@trivselhus.se

Kaj Turesson Byggledare

Tel 040-20 82 75

SMS 0733-22 11 81

kaj.turesson@trivselhus.se

Marie Westher Teamledare Byggcenter

Tel 013-16 62 73

SMS 0701-90 01 48

marie.westher@trivselhus.se

Tomter, grupphus och visningshus

Tomt Grupphus Visning