Välkommen att bygga hus med Trivselhus i Göteborg

Vårt kontor finns på Gruvgatan 8 i Västra Frölunda, en bra mötesplats där vi träffas för att diskutera hur vi kan förverkliga just era husdrömmar. Eller så möts vi på din tomt, eftersom det är den som avgör vilken typ av hus du kan bygga. En annan möjlighet är vårt fina visningshus i Askim ett klassiskt vackert hus fullt möblerat och skapat efter platsen det ligger på.

Vi som hustillverkare vill realiserar drömmen om ett skräddarsytt hus, byggt efter dina behov och innersta fantasier. Genom att guida dig hela vägen från idé till färdigt hem förverkligar vi ditt livsverk. När ni bygger ett Trivselhus får ni stöd och guidning från de första mötena till att ni flyttat in och börjat leva i ert nya hem. Det kan vara allt ifrån bankkontakter och bygglov till husdesign och byggnation. Vi hjälper er att välja hustyp och hur det ska placeras på tomten. Vilken stil och planlösning som passar er bäst. Och vilket kakel ni vill ha i kök och badrum. Våra arkitekter finns också till hands för att hjälpa er. Resultatet är ett skräddarsytt hem, skapat utifrån vad du och din familj älskar. Ert livsverk. Välkommen!

P.S. Visste du att vi även säljer hus under varumärket Movehome?

Trivselhus i Göteborg

Gruvgatan 8
421 30 Västra Frölunda
Tel 031-89 50 80

Öppettider
Mån-Torsd 08.30-16.00
Fred 8.30-15.00
Lunchstängt 12.00-13.00

Kontoret är olika bemannat över dagen eftersom vi arbetar mycket ute på fältet. Besök oss gärna, men ring innan så har vi lättare att ge bästa service.

Låt oss berätta mer om möjligheterna med Trivselhus

Fyll i ditt namn, e-post och telefonnummer så återkommer vi.

Formuläret skickades

Tack!

Din intresseanmälan kommer skickas till Göteborg
Stäng

Christian Svensson Säljare

Tel 031-89 50 91

SMS 0706-66 69 32

christian.svensson@trivselhus.se

Lina Keide Säljare

Tel 031-89 50 83

SMS 070-319 28 51

lina.keide@trivselhus.se

Joachim Lennartsson Säljare

Tel 031-89 50 82

SMS 072-717 04 52

joachim.lennartsson@trivselhus.se

Thomas Rihlert Säljare

Tel 031-89 50 81

SMS 0706-32 06 83

thomas.rihlert@trivselhus.se

Susanne Collin Entreprenadsamordnare

Tel 031-89 50 89

SMS 0761-13 05 06

susanne.collin@trivselhus.se

Gun Fogelström Entreprenadsamordnare

Tel 031-89 50 88

SMS 070-391 54 79

gun.fogelstrom@trivselhus.se

Viktoria Karlsson Arkitekt

Tel 031-89 50 85

SMS 070-275 58 17

viktoria.karlsson@trivselhus.se

Martin Niklasson Entreprenadsamordnare

Tel 031-89 50 84

SMS 0702-70 21 66

martin.niklasson@trivselhus.se

Joakim Svernhammar Byggledare

Tel 031-89 50 86

SMS 0722-19 17 22

joakim.svernhammar@trivselhus.se

Tomter, grupphus och visningshus

Tomt Grupphus Visning